Archiv novinek

Slavnostní zahájení roku

Děti, maminky, tatínci! Přijďte ve středu 1. září na slavnostní zahájení školního roku. Od 8.15 do 11 hod. Těšíme se na vás :) 

Předškoláci v lesním klubu Školka jinak

Povinný předškolní rok se podle zákona týká všech dětí, které mají 5. narozeniny do 31. srpna. Lesní klub Školka jinak není zapsán v rejstříku Škol a školských zařízení, docházkou do klubu tedy děti nesplňují zákonem povinnou předškolní docházku. Nebojte se, má to snadné řešení. Je možné se v rejstříkové MŠ přihlásit k individuálnímu vzdělávání. Znamená to, že dítě fyzicky do MŠ nedochází, chodí do lesního klubu a v termínu vyhlášeném ředitelem rejstříkové MŠ se dostaví k ověření úrovně očekávaných výstupů z jednotlivých vzdělávacích oblastí. Druhou možností je kombinovaná docházka do rejstříkové MŠ a Lesního klubu. Záleží však na domluvě rodiče a ředitele MŠ z důvodu splnění rozsahu zákonem povinné předškolní docházky a pravidelného omlouvání nepřítomnosti dítěte.

Příměstské tábory

Všechny turnusy příměstských táborů jsou obsazeny. V současné době je možné registrovat se pouze jako náhradník.

Zápis

Školka je opět plně v provozu. Rádi vás přivítáme u zápisu. Pište si o termín. Těšíme se na vás!

Jak se ve školce máme

Ve fotogalerii najdete výběr fotek reprezentující jednotlivé události nebo období, na začátku alba je připojen krátký popisek, neváhejte si vše prolistovat, fotky jsou dost výmluvné :)

Zimní radovánky

Tak krásnou zimu už dlouho nepamatujeme a všichni jsme si ji venku náležitě užili. Konečně jsme mohli vyzkoušet bobování na svahu za maringotkou, to se nám vlasně podařilo úplně poprvé od založení spolku. Děti jezdily na saních a bobech do školky, takže se vyřádily už po cestě, kdy si dopravní prostředky různě spojovaly, shazovaly se z nich a na střídačku se táhly, no nasmáli jsme se všichni hodně :) Možná si říkáte, bobování je fajn, ale v takových mrazech možná na hodinku, ani to ne, potom rychle do tepla. Jak to dělají děti v lesní školce, když jsou venku 7 hodin a teploměr ukazuje -10, -12 stupňů?! Úplně jednoduše. Když jsme venku, hodně se hýbeme, dovádíme ve sněhu, dbáme o zastrčená trička a nasazené rukavice. V kamnech roztápíme hned ráno po příchodu k maringotce, takže na první ohřívací kolo pro menší děti je uvnitř už krásně teplo. Ti větší opravdu vydrží v mrazech venku až do oběda, který si od kraje lesa sami přivezou na vozíku. Odpolední oddech v teplé maringoce je přijemný pro všechny, většinou si po obědě čteme, stavíme si se stavebnicemi, předškoláci trénují orientaci v prostoru, úchop tužky, uvolňují ruku podle pracovních listů, někdy jen tak skotačíme nebo se povalujeme. Kamna nevyužíváme jen jako zdroj tepla, ale také na nich ohříváme vodu, ve které společně všichni myjeme nádobí, nebo na nich vaříme palačinky, což je činnost značně oblíbenější. Zima byla bohatá nejen na sníh, ale také výrobu různých masek a přáníček. S naší školkou jsme se zapojili do masopostní výstavy masek v Zámeckých zahradách v Roudnici nad Labem. Naše skvělé průvodkyně s dětmi připravily masky recyklací obalů od vajíček a vznikly nádhérné výtvory připomínající divoké kmeny, však posuďte sami. Výroba trvala celý týden, který jsme završili vlastním karnevalovým rejem. Do Roudnice jsme si udělali výlet celá skupinka a slavnostně jsme masky zavěsili na připravené místo. Výletovali jsme i po okolí, Přilehlá Černěves nás láká svými koníky a možnost hodit pár kamínku do Labe taky nikdy nepromarníme. Kromě zimních motivů děti vyráběly také zamilovaná přáníčka, jimiž jsme si připomněli odkaz sv. Valenýna. I když už se těšíme na náš 1. máj, nevynecháme příležitost někoho potěšit. Dobrá nálada je v dnešní době důležitá, s úsměvem se vše zvládá líp a my doufáme, že nám situace brzy dovolí radovat se zase společně na čerstvém vzduchu. S přicházejícím jarem se nám hlásí noví zájemci, proto pokud se chcete stát součástí naší skupiny, dejte nám vědět, nástup je možný ihned. Budeme se těšit na nové kamarády, více info na www.lesniskolkajinak.cz