O nás

Jsme tři maminky, které nezávisle na sobě chtěly svým dětem dopřát výhody lesní mateřské školy. Osud nás svedl dohromady, a tak se naše tužby konečně mohly stát skutečností.

 

Vizi Klubu jsme vynesly na světlo v září 2016 v rámci akce Zažít Roudnici jinak. Začaly jsme společnými procházkami do přírody, abychom si společně vyzkoušely, co takový delší pobyt v přírodě za různého počasí obnáší. Trochu jsme se poznaly a zájemcům jsme popsaly naši představu tak, aby se mohli s klidným srdcem rozhodnout, zda se chtějí touto cestou vydat.

Lesní klub Školka jinak jsme uvedli do částečného provozu 19. března 2017 Jarní slavností s nabídkou dvoudenní dopolední docházky. Pro další školní rok jsme docházku rozšířily.

Pokud si nejste jisti, co si pod Lesním klubem fungujícím na principech lesní mateřské školy představit, pokračujte do sekce Školka jinak.

 

Zde jsou naše medailonky z roku 2016 (tedy neaktuální v počtu dětí :-)

Dana Skořepová

Pocházím z Roudnice a jsem šťastnou maminkou jednoho uličníka, který mi rozzářil život a rozšířil obzory. Ještě před jeho narozením jsme začali v Roudnici s manželem organizovat dobrovolné úklidy černých skládek. Přitom jsem narazila na různé lidi a uvědomila si, jak je těžké přeučit některé dospělé třeba jen k myšlence, že není dobré všechno pálit v kamnech, jak se to dělalo dřív. Uvědomila jsem si, že vztah k životnímu prostředí a tedy i pozdější přístup k přírodě se formuje mnohem dříve. Pak jsem narazila na lesní mateřskou školku. Čím víc jsem o ní zjišťovala, tím víc jsem si byla jistá, že TO chci svému synovi dopřát: častý pobyt venku, výchovu s respektem, přirozené učení se zodpovědnosti. Věřím, že čím víc dětí projde lesní mateřskou školkou, tím lepší. Pro lidi, pro přírodu, pro společnou budoucnost.

Táňa Chládková

Jsem původem z Moravy a na Podřipsko mě přivedl můj muž, se kterým jsem se seznámila před 10 lety v australské Sydney. Od té doby jsme spolu procestovali velký kus světa a nyní nás obohacuje syn, který je pro nás velkou inspirací a motivací. Společně strávený čas v přírodě vnímám jako nejpřínosnější formu seznámení se s fungováním a principy života, což mě přivedlo na myšlenku založení lesní mateřské školky. Po vystudování pedagogické fakulty a mnohaletém lektorování anglického jazyka vidím, jak je přínosné ukázat dětem i dospělým nové možnosti, ze kterých si stačí vybrat a žít spokojeně po svém. Nemusíme se bát být jiní, když budeme upřímní sami k sobě, správnou cestu životem najdeme. A to podle mě lesní školka dětem dopřává - možnost být sám sebou, nést zodpovědnost za své chování a nacházet nové pohledy na život.

Radka Zabilanská

Studovala jsem učitelství a psychologii, miluji hory, vodu, přírodu a souznění s ní. Mám dvě děti, které velmi rády tráví čas venku, v lesích, pohybem, radostí. Je pro mě fascinující, jak málo jim stačí ke štěstí. Chci jim dopřát volnost a vzduch, nebe nad hlavou a nohy na zemi. Čas v lese... lesní školku :)